אפוטרופסות

אפוטרופוס הוא אדם או תאגיד אשר מונה בהתאם לצו בית משפט או בית דין, על מנת לטפל בענייניו של אדם שאינו יכול לדאוג ולטפל בענייניו בעצמו. המינוי יכול להיות זמני או קבוע, הכל בהתאם למצב המתבקש ולנסיבות הקיימות.

אפוטרופוס יכול להתמנות הן על גופו של האדם והן על רכושו, כלומר לכל תחומי חייו של האדם, הן מבחינת רכושית כלכלית והן מבחינה פיזית רפואית או אישית.

תפקידו של האפוטרופוס הינו דאגה לענייניו של האדם עליו מתמנה ושמירה על זכויותיו, צרכיו ורמת חייו.

בעת מינוי האפוטרופוס, בית המשפט נעזר בהמלצת גורמי הרווחה כגון עובדת סוציאלית לגבי הצורך במינוי ולגבי זהות האדם אשר עתיד להתמנות כאפוטרופוס.

לאחר קבלת צו המינוי המבוקש, על האפוטרופוס להגיש פרטה ודו"חות מידי שנה אשר הגוף המפקח הינו האפוטרופוס הכללי, זאת על מנת להגן על רכושו וזכויותיו של האדם שמונה לו אפוטרופוס.

עורכת הדין דניאל איקן הינה יוצאת המחלקת המשפטית באפוטרופוס הכללי, לה ניסיון רב כמייצגת בתור ב"כ היועץ המשפטי לממשלה בענייני אפוטרופסות ויש בידה הכלים המקצועיים והרגשיים לצורך טיפול בסוגיות מורכבות הכרוכות באפוטרופסות. 

משרדנו מעניק ייצוג משפטי בהליכים של מינוי אפוטרופוס על כל רבדיו, החל מהגשת הבקשה למינוי ועד לקבלת הצו המבוקש על ידי בית המשפט וכלה בהגשת הניירת הדרושה למשרדי האפוטרופוס הכללי.

תחומי התמחות נוספים

דרכי יצירת קשר

דברו איתנו